18 Şub

Cloud Hosting Nedir?

Cloud Hosting

Cloud Hosting yapısı; verilerin sadece bir sunucu ya da hosting modeli ile sınırlandırılmadığı, ihtiyaca göre birçok sunucu üzerinde kaynak artırımının yapılabildiği bir mimaridir. Böylelikle herhangi bir donanımın arıza yapması durumunda, verileriniz çalışan diğer donanımlar üzerinde barınmaya devam ederek, tam anlamıyla problemden kaçan bir yapı halini alır. Bu da sizi mükemmele yakın uptime ile ödüllendirmektedir. Cloud Hosting aynı zamanda performans isteyen kullanıcılar için de son derece önemlidir. Sistem içerisindeki kaynak kullanımına göre, verileriniz i/o dengesi daha iyi olan bir donanıma otomatikman geçmektedir. Tüm bu esnek yapının ihtiyaca göre yapılandırılabilmesi ise, Cloud Hostingin aynı zamanda cep dostu olduğunu (ekonomik) göstermektedir.

 

Bu bağlamda; problemsiz, performansı yüksek ve ekonomik bir sunucu ya da hosting modeli arıyorsanız kesinlikle cloud mimarisine geçmelisiniz.

 

Maddeler halinde Cloud Hosting:

 

  1. Karlılık : Sabit kaynaklardan uzaklaşıp, ihtiyaç oranında maliyet çıkartır.
  2. Esneklik : Kaynak ihtiyacınız arttı ve yeni bir sunucuya geçme devri bitti. Hemen sunucunuzu yükseltiyoruz!
  3. Verimlilik : Yüksek maliyetlerden kurtulup, daha fazla performans elde etmenin tek açıklaması vardır, o da verimlilik!
  4. Erişilebilirlik : Donanımsal problemlerden uzaklaştığınızda yüksek uptime elde etmek getiridir. Bunu da %99.99 uptime ile sağlıyoruz!
  5. Yedeklilik : Verilerinizi yedeklemek için ordan oraya taşımanıza gerek kalmaz. RAID ile güvence altına alınmış, sınırsız sayıda disk içinde storage profesyonelliği ile verileriniz güvende!

 

Servetr olarak biz Vmware yazılımları ile Cloud Sunucu yapısı sağlamaktayız.

Share this

Leave a reply