hp-proliant-dl-370

Kiralık Sunucu
Sunucu kiralama; tüm konfigurasyonu Servetr’a ait fiziksel bir donanımın talep edilen internet kapasitesi üzerinden müşteriye sunulması işlemidir. Kiralık sunucu hizmetinde tüm masraflar firmamız tarafından karşılanmakta ve oluşacak herhangi bir donanım probleminde siz değerli müşterimiz hiçbir ücret ödemek zorunda kalmazsınız. Farklı stoklarda kiralık sunucu seçenekleri de bulunmakta ancak yüksek sayıda olmadığından web sitemize eklenmemiştir. Bu sunucular hakkında bilgi almak için lütfen sitemiz üzerinden ya da telefon aracılığıyla iletişime geçiniz.

Türk Telekom Alt Yapılı Kiralık Sunucu Seçeneklerimiz
CPURAMHARD DISKTRAFİKFİYAT
HP DL320e E3 1230 v3 8 GB ECC DDR3 (Yükseltilebilir) 2X 500GB HDD S-ATA2 100 Mbit Limitsiz Trafik (Yükseltilebilir) 329TL
.00Ay
Hemen Kirala

HİZMET DETAYLARI

  • Teknik Destek
  • Yedekleme
  • Performans
  • Güvenlik
  • Donanım Seçimi
  • Ücretlendirme

Sunucu Yönetimi

Servetr, sağladığı sunucularda 1. seviye teknik destek hizmetini ücretsiz olarak sağlamaktadır. Sunucu yönetimi dahilinde, web sitelerinin yayınlanmasında problem yaratacak sistem servislerinin çalışmasını sağlamak ile yükümlüdür. (web, mail, dns ve sql servisleri gibi.) 3rd part uygulamaların kurulumu, mail açma/kapama, hosting açma/kapama gibi işlemler müşteri sorumluluğundadır. Tüm sunucu yönetimini Servetr’ın sağlaması için, seviye 2 destek pakedi satın alınmalıdır.
Seviye 2 Sunucu Yönetimi

Servetr, kurumsal müşterilerine yönelik 2. seviye sunucu yönetim hizmeti sağlamaktadır. Bu servis dahilinde müşterilerimiz, sadece web sitelerinin yazılımsal boyutu ile sorumludur. (Web sitesinin kodlaması ya da kod hataları) Geri kalan tüm servis ve uygulamaların çalıştırılabilmesi Servetr’ın sorumluluğundadır. Bu paket dahilinde sunucunuzun aylık bakımları (güncelleme, virüs taraması), telefon/mail/ticket ile sunucu üzerinde hosting, mail, database, dns ayarlamaları yine Servetr tarafından karşılanmaktadır.

Sunucu Yedekleme

Servetr, sunucu hizmetlerinde standart olarak yedekleme garantisi vermemektedir. ilk kurulum aşamasında hosting kontrol paneliniz üzerinden yedekleme servisleri açılmakta ve yedekler kendi sunucunuza alınmaktadır. Bu sebepten ötürü donanımsal ya da yazılımsal bir problem yaşanması durumunda sorumluluk tarafınıza ait olacaktır. Yedekleme ile ilgili endişelerinizi gidermek adına lütfen ekstra yedekleme hizmetimizi inceleyiniz.

Ekstra Yedekleme Hizmeti

Servetr, yedekleme hizmeti alan müşterilerine, raid disk yapısı ile güçlendirilmiş storage unitelerinden alan tahsis etmektedir. İster, FTP protokolü kullanarak yedeklerinizi manuel olarak taşıyabilir, isterseniz hosting kontrol panelinizinden remote backup seçeneğini aktif ederek storagelarımıza otomatik olarak yedeklerinizi yönlendirebilirsiniz. Yedekleme hizmet ücretini etkileyen tek faktör, tahsis edilen alanın gigabyte cinsinden boyutudur.

Performans optimizasyonu

Servetr, ilk kurulum aşamasında bir kereye mahsus olmak üzere sunucu performansını olumlu yönde etkileyecek optimizasyon işlemleri uygulamaktadır. Bu servis dahilinde, SQL ve Web sunucunuz konfigure edilmektedir. Donanım konfigurasyonunuza göre özel ayarlar uygulanmaktadır. Servetr’dan hizmet almamış ancak performans optimizasyonu için Servetr’ı tercih eden bir müşterimiz için ücretlendirmesi 100 TL olan bu işlem, Servetr’dan sunucu kiralayan müşterilerimiz için tamamen ücretsizdir.

Donanımsal problemler halinde

Servetr, sunucunuzda yaşayabileceğiniz herhangi bir donanımsal problemin giderilmesini ya da tedariğini maksimum 2 saat içerisinde yerine getireceğini taahhüt etmektedir. Bu hizmet yedek hizmeti almamış ya da raid yapısı kullanılmamış harddisk problemlerini kapsamamaktadır. Çünkü raid yapısı bozulmuş ya da raid yapısı olmadan sadece tek disk üzerinden web sitelerini yedek almadan yayınlayan müşterilerin veri kayıbı yaşaması olağandır. (Yedek hizmeti alan müşterilerimiz için bu durum geçerli değildir.) Bu tip durumlar Servetr’ın sorumluluğu altında kesinlikle değildir.

Sunucu Güvenliği

Servetr tüm müşterilerine ilk kurulum aşamasında standart olarak sunucu güvenliği için gerekli tüm optimizasyon işlemlerini ücretsiz olarak sağlamaktadır. Bu optimizasyon işlemi; yazılımsal firewall hizmetini, antivirüs kurulumunu, mail serverın spammerlara karşı kapatılmasını, işletim sisteminin güncelleme işlemlerini ve linux sunucularda PHP ve MYSQL güvenliğini sağlamayı kapsamaktadır. Zaman içerisinde yayınlanan yeni exploitler, virüsler ya da hack metodlarına karşı sunucunuzun güvencede olacağını Servetr garanti etmemektedir. Bu tip durumlar için ekstra güvenlik pakedimizi lütfen inceleyiniz.

Ekstra Monitörleme

Servetr, ücretsiz olarak verdiği sunucu güvenlik optimizasyonu işlemlerini periyodik bir hale getirerek, sunucunuzun yeni hack metodlarına karşı sürekli güvende kalmasını sağlamaktadır. Ayrıca bu pakedi satın alan müşterilerin, mutlaka statik bir ip üzerinden sunucularına girmelerini talep etmektedir. IP Security sayesinde uyguladığımız işlemler daha mantıklı hale gelmektedir. Servetr, hiçbir sunucu paketinde BOTNET ataklarına karşı %99 uptime sunacağını garanti etmemektedir.

Türkiye lokasyon kiralık sunucularda HP, DELL ve IBM donanımlar tercih etmekteyiz. Sistemlerimiz 7/24 çalışmaya elverişli, rack tipi donanımlardan oluşmaktadır. Farklı lokasyon seçimlerindeki donanım modelleri için yine sitemiz üzerinden bizimle irtibata geçebilirsiniz.

Standartlar

Servetr, paketlerde yazdığı hiçbir seçenekten ekstra ücret talep etmemektedir. Sunucunuzun ilk kurulumunda, yapılacak performans ve güvenlik optimizasyonları tamamen ücretsizdir. Tüm dedicated sunucularımız paket içerisinde belirtilmedikçe, 2 adet ip ile gelmektedir. (/30 4 adet ip, 2 adet kullanılabilir.) Sağlıklı mail yollayabilmeniz için gerekli Rdns (PTR) kayıtları yine ücretsiz olarak yapılmaktadır. Tüm sunucu paketlerimizdeki limitsiz ibaresi 100 mbit port ile sınırlıdır. Bu yüzden 100 mbit’in kullanabileceği maksimum trafik miktarı yaklaşık 35 TB olduğundan paketlerimizde belirtilmiştir.
Ekstralar

Dedicated server siparişlerinde, paketlerdeki özelliklerden farklı olarak talep edilecek; esktra IP, RAM, Disk, İşlemci, Port, Destek ve Güvenlik paketleri ekstra ücrete tabidir. Sunucu siparişi esnasında ücretlendirmelerini kontrol edebilirsiniz.

BUNLARI BİLİYOR MUYDUNUZ?

  • Kiralık Sunucu Nedir?
  • Kiralık Sunucu Neden Alınır?
  • Kiralık Sunucu İle Neler Yapabilirsiniz?

İngilizce bir terim olan Dedicated Server, Türkçe’de “Tahsis edilmiş sunucu” olarak geçmektedir. Donanımsal olarak tüm kaynakların tek bir müşteriye tahsis edildiği sunucu modelidir. Yüksek hiti olan ya da üzerinde çalışan uygulamaların yoğunluğuna bağlı olarak yüksek kaynak gereksinimi olan websiteleri için idealdir. Cluster teknolojisi ile birden fazla sunucuyu birleştirerek, multiplatform olarak çalıştırmak mümkündür.

İhtiyaç duyulan donanımı direkt olarak kiralayabilirsiniz.
Kiralık sunucular sadece bir müşteriye dedike edilmektedir. Kiralama süresi içinde de sadece size hizmet vermektedir.
Herhangi bir donanım probleminde sorun firmamız tarafından ücretsiz olarak giderilmektedir. Donanım için ekstra ücret ödemezsiniz.
Co-location ile farkı donanımın bizim tarafımızdan sağlanmasıdır. Projenizin gelişimiyle doğru orantılı olarak daha fazla kaynak gerektiğinde binlerce dolar yatırım yapmak zorunda kalmazsınız. Servetr bu konuda her zaman yanınızdadır.
Proje sürenizin devamlılığı ile ilgili kaygılarınız olmaz. İstediğiniz zaman kiralayıp, sonlandırma hakkı sizdedir.

Kiralık sunucu internet üzerinde yayın yapabileceğiniz, veri depolayabileceğiniz, program çalıştırabileceğiniz her türlü platform için uygundur. Genel olarak hangi kategorilerde hizmet verdiğimizi aşağıda sizin için listeliyoruz:
Web hosting hizmeti sağlamak için
Oyun sunucuları için (Knight online, ultima online, WoW World of Warcraft)
Görüntü ve ses yayımlaması için. (Streaming)
Veritabanı (Database) Sunucuları için
Mail Sunucuları için. (Exchange, Pop3 ve IMAP desteği sunabilirsiniz.)
Chat sunucuları için. (Camfrog, IRC Sunucu, Sesli Chat sunucusu)

Kiralık sunucu ayrıca, Kiralık sunucular, Kiralık Server, Dedicated Server, Dedicated sunucu, Türkiye Merkezli Kiralık Sunucu, Hollanda merkezli kiralık sunucu ya da Türkiye lokasyon sunucu şeklinde aranmaktadır.

© 2013 Servetr; Sarpcom Software LTD Şti markasıdır.
Tüm hakları saklıdır.

Click Me