cPanel Hosting Kullanimi

cPanel Hosting Kullanımı


Servetr olarak; linux web hosting seçeneklerimizde (Linux resellerlar da dahil) cPanel kontrol paneli ile hosting kontrolünü sağlamaktayız.

Hosting aktivasyonu sağlandıktan sonra, mail aracılığıyla erişim bilgilerinin yollandığını http://www.servetr.com/whmcs/knowledgebase/2/Web-hosting-aktivasyonu-ne-kadar-sure-alyor.html başlığı altında anlatmıştık.

cPanel erişimi : cPanel web hosting müşterilerimiz, alan adlarını belirttiğimiz nameserverlara yönlendirdikten sonra web hosting panellerine:
  1. http://www.servetr.com/cpanel
  2. http://sunucuipsi:2082 
iki link üzerinden girebilmektedirler. 2. maddede belirttiğimiz link ile yönlendirme işlemi yapmadan önce de hosting sunucu ipmiz üzerinden erişim sağlayabilmektedirler.

Whm erişimi : Bayi Hosting, Reseller Hosting olarak adlandırılan hizmetlerden satın alıp, birden fazla alan adı barındırmak isteyen müşterilerimiz ise WHM üzerinden tüm alan adlarının kontrolünü sağlayabilmektedirler.

WHM'e erişim de yine yukarıda olduğu gibi iki ayrı link üzerinden sağlanabilmektedir.
  1. http://www.servetr.com/whm
  2. http://sunucuipsi:2086

Webmail erişimi: cPanel'den email hesaplarını oluşturduktan sonra aşağıda linkleri verilen 2 adres üzerinden maillarınıza web arayüzü ile erişim sağlayabilirsiniz.
  1. http://www.servetr.com/webmail
  2. http://sunucuipsi:2096


Yukarıda http://www.servetr.com olarak verilmiş alan adını biz örnek teşkil etmesi açısından kullandığımızdan, siz o bölüme kendi websitesi isminizi yazmalısınız.

Sık kullanılanlara ekle  Sık kullanılanlara ekle    Bu dökümanı yazdır  Bu dökümanı yazdır

Bu cevap yeterince yardımcı oldu mu?


Powered by WHMCompleteSolution